Serwis centrumzyciairodziny.org używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Rozumiem Polityka Cookies .

Czytaj więcej

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

piątek 04.08.2017

Przywróćmy sumienie Norwegii - wywiad z dr Jachimowicz

Dr Katarzyna Jachimowicz, która zotała zwolniona z pracy w Norwegii za obronę dzieci nienarodzonych, w czasie wizyty w Polsce odwidziła nasze biuro i udzieliła nam wywiadu.

czytaj dalej...
czwartek 27.07.2017

Uczestnicy warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny hojnie wsparli Dom Samotnej Matki w Chyliczkach

Podczas XII warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 11 czerwca br., Centrum Życia i Rodziny po raz pierwszy przeprowadziło zbiórkę publiczną przeznaczoną na wsparcie Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Wolontariusze zebrali aż 6,5 tysiąca złotych.

czytaj dalej...
piątek 07.07.2017

Przywróćmy sumienie Norwegii

Doktor Katarzyna Jachimowicz to polska lekarka, która pracując w Norwegii, odmówiła realizowania zabiegów niszczących życie człowieka. Nie zgodziła się mianowicie na zakładanie pacjentkom spiral domacicznych, uśmiercających poczęte ludzkie życie.

czytaj dalej...
czwartek 06.07.2017

Oświadczenie dotyczące projektu rozporządzenia MEN ws. wymagań wobec szkół i placówek

Oświadczenie Prezesa Centrum Życia i Rodziny dotyczące projektu rozporządzenia MEN ws. wymagań wobec szkół i placówek, który zakłada usunięcie z placówek szkolnych tzw. edukacji antydyskryminacyjnej oraz położenie nacisku na „kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich, poczucia tożsamości, świadomości narodowej oraz kulturowej”.

czytaj dalej...
poniedziałek 12.06.2017

Po raz dwunasty przeszliśmy ulicami Warszawy

W piękną, słoneczną niedzielę 11 czerwca pod hasłem „Czas na rodzinę” przeszliśmy ulicami Warszawy w Marszu dla Życia i Rodziny. Całymi rodzinami manifestowaliśmy przywiązanie do rodziny zbudowanej na małżeństwie, nastawionej na przyjęcie i wychowanie dzieci oraz szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

czytaj dalej...
piątek 24.03.2017

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin na Dzień Świętości Życia 2017

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2017 r. obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki z różnych powodów jest zagrożone.

czytaj dalej...
piątek 10.03.2017

Konferencja prasowa - Brońmy dzieci przed tęczową propagandą. ZNP w Koalicji Antydyskryminacyjnej

Relacja z konferencji prasowej zorganizowanej przez Centrum Życia i Rodziny w Sejmie RP. -

czytaj dalej...
piątek 10.03.2017

Oświadczenie ws. ataków na prof. Bogdana Chazana

Oświadczenie Prezesa Centrum Życia i Rodziny w sprawie nasilających się ataków na prof. Bogdana Chazana.

czytaj dalej...
środa 01.03.2017

„Brońmy dzieci przed tęczową propagandą” – rusza nowa kampania

„Brońmy dzieci przed tęczową propagandą” jest kampanią zorganizowaną przez Centrum Życia i Rodziny. Akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec uczestnictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koalicji na Rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, która m.in. prezentuje ideologiczną koncepcję płci oraz podważa prawo rodziców do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.

czytaj dalej...
piątek 17.02.2017

Nasi darczyńcy niosą pomoc dla Domu Matki i Dziecka w Opolu

Centrum Życia i Rodziny dzięki hojności naszych Darczyńców wsparło kwotą 13 500 zł działalność Domu Matki i Dziecka w Opolu. W Ośrodku, który działa od 1993 roku, do tej pory schronienie znalazło już ponad 1300 kobiet i dzieci. 16 lutego br. odwiedziliśmy tę placówkę, której przekazaliśmy środki finansowe potrzebne na rozbudowę.

czytaj dalej...

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wydarzenia

Najnowsze|Najpopularniejsze

Szkoła przyjazna rodzinie – to możliwe!

20.03.2016

Już 600 placówek z całej Polski otrzymało certyfikat „Szkoły Przyjaznej Rodzinie”.

Przyłączamy się do zaproszenia na rekolekcje dla kobiet

23.02.2016

 W imieniu Fundacji Filome zapraszamy na Rekolekcje dla Kobiet, które już w najbliższy weekend.

Prezentacja programu Szkoła Przyjazna Rodzinie w Nysie

19.02.2016

W środę 17 lutego 2016 roku przeprowadziliśmy w Nysie prezentację programu Szkoła Przyjazna Rodzinie.

Program 500+ dobry, ale…

23.01.2016

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przedstawiło swoją opinię o programie Rodzina 500+. Fundacja chwaili inicjatywę wdrożenia świadczenia wychowawczego, wskazując, iż jest to dobry kierunek dla budowania kultury rodzinnej w Polsce. 

Program 500 plus? Rodziny decydują!

14.01.2016

Już w najbliższą sobotę głos rodzin będzie najważniejszy. W ramach konsultacji społecznych programu „Rodzina 500 plus” w Łodzi odbędzie się seminarium „POLITYKA I KULTURA PRORODZINNA – OGÓLNOPOLSKA I LOKALNA”. Spotkanie ma charakter otwarty.

Przegląd Filmów Pro-Life w Krakowie

07.12.2015

Serdecznie zapraszamy na Przegląd Filmów Pro-Life, kóry odbędzie się 11 grudnia 2015 roku w Krakowie.

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny gościli w Ministerstwie Edukacji Narodowej

04.12.2015

Przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zaprezentowali Minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej oraz Wiceminister Teresie Wargockiej program „Szkoła Przyjazna Rodzinie"

Kłamstwa Rządu ws. pigułki ellaOne

09.10.2015

 W ostatnim dniu prac Sejmu w tej kadencji, odbyła się konferencja prasowa, podczas której, m.in. przedstawicielki organizacji prorodzinnych wskazały na manipulacje rządu ws. tzw. pigułki „dzień po”.

Obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji ponownie odrzucony

16.09.2015

W piątek 11 września b.r. Sejm RP po raz kolejny odrzucił zgłoszony przez Fundację Pro – prawo do życia, obywatelski projekt ustawy wprowadzającej całkowity zakaz aborcji.

Powiedz „NIE” szkodliwym planom MEN!

21.08.2015

Po Francji, Kanadzie, Niemczech i Włoszech przyszedł czas, aby Polacy zamanifestowali swój sprzeciw wobec forsowanych przez lewicowe lobby zmian w edukacji dzieci. 30 sierpnia br., w Warszawie, odbędzie się manifestacja „Stop Deprawacji w Edukacji” przeciwko szkodliwym reformom wprowadzanym przez MEN. Centrum Życia i Rodziny zachęca do udziału w proteście.

Powiedz STOP dyskryminacji matek!

30.07.2015

Wysiłek, który matki wkładają w wychowanie dzieci oraz wykonywanie rodzinnych obowiązków, ma olbrzymią doniosłość społeczną. ONZ szacuje, że niezarobkowa praca wykonywana przez kobiety w domu, powiększa PKB średnio o 40%. Niestety, matki które ze względu na opiekę nad dziećmi nie podejmują pracy zarobkowej, są w Polsce dyskryminowane. Muszą mierzyć się z uprzedzeniami oraz z ubóstwem. Powiedz STOP dyskryminacji matek! Podpisz petycję skierowaną do Premier Ewy Kopacz.

NIE dla manipulacji płcią! Zatrzymajmy absurdalny projekt ustawy!

27.07.2015

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu parlamentarzyści uchwalili projekt ustawy o "uzgodnieniu płci", który wbrew naturze zakłada, że płeć człowieka niezależna jest od jego biologicznych uwarunkowań. Pomysłodawcy ustawy zamierzają znacząco uprościć procedurę zmiany „płci metrykalnej”. Niebawem Senat będzie głosował nad tym kuriozalnym aktem prawnym. Podpisz protest skierowany do klubów parlamentarnych na stronie: https://www.protestuj.pl/nie-dla-manipulowania-plcia--zatrzymajmy-absurdalny-projekt-ustawy-facebook-3,48,k.html.

Ustawa „o uzgodnieniu płci” kolejną próbą osłabienia instytucji rodziny

23.07.2015

Sejm przyjął w czwartek kontrowersyjny projekt ustawy o „uzgadnianiu płci”,  w świetle którego, by zmienić płeć, nie będą potrzebne zabiegi chirurgiczne, a jedynie dwa orzeczenia lekarskie.

Batalia o odrzucenie rządowego projektu ws. in vitro

06.07.2015

W najbliższy czwartek, 9 lipca, Senat RP podda pod głosowanie przyjętą przez Sejm ustawę o sztucznym zapłodnieniu. Rząd liczy na szybkie rozpatrzenie projektu, tak aby zdążył go jeszcze podpisać Prezydent Bronisław Komorowski.

Ulicami polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny

31.05.2015

Ulicami polskich miast przeszły wielotysięczne, radosne i kolorowe Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy przypominali, że to rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. W tym roku w inicjatywę zaangażowało się ponad 140 miast.

Marsze dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja

19.05.2015

W ostatnią niedzielę maja ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.  Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie.  Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci.

W sprzedaży śmiercionośna pigułka. Zaprotestuj!

15.04.2015

Od czwartku, 16 kwietnia, pigułka "dzień po" jest dostępna w aptekach bez recepty dla małoletnich powyżej 15 roku życia. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny (CŻiR) zachęca do podpisywana się pod apelem skierowanym do ministra zdrowia o wycofanie z polskiego rynku farmaceutycznego pigułki ellaOne.

Oświadczenie ws. ustawy ratyfikującej „Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” uchwalonej przez Sejm RP w dniu 6 lutego 2015 roku

06.02.2015

Konwencja jest sprzeczna z zapisami Konstytucji RP deklarującymi nieingerencję państwa w światopogląd, przekonania filozoficzne i religijne obywateli oraz zapewniającymi swobodę w wyrażaniu ich publicznie (art. 25 ust. 2). Jest sprzeczna także z artykułem 18, który deklaruje, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tymczasem Konwencja wprowadza genderową definicję płci społeczno – kulturowej, która prowadzi do uznania za małżeństwo pary jednopłciowe. Nie przyczynia się do rozwiązań ograniczających prawdziwe problemy przemocowe, neguje ludzką naturę wyrażającą się w dwóch wymiarach – męskim i żeńskim, zmienia wzorce społeczne i kulturowe. Nie wzmacnia, lecz osłabia rodzinę ograniczając wpływ rodziców na przekazywanie swoim dzieciom norm i zachowań zgodnych z ich przekonaniami. 

Centrum Życia i Rodziny manifestuje w Paryżu!

07.10.2014

Nawet pół miliona uczestników zgromadziła paryska manifestacja przeciwko macierzyństwu zastępczemu oraz dostępności procedury in vitro dla związków jednopłciowych. Na zaproszenie organizatorów w proteście uczestniczyli również przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Blisko 140 tysięcy Polaków zaapelowało do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz o zaprzestanie prac nad ustawą antydyskryminacyjną

24.07.2014

Do Sejmu trafiły petycje przeciwko nowelizacji ustawy antydyskryminacyjnej. 138.588 obywateli wyraziło swój stanowczy sprzeciw wobec treści projektu Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania...

Oświadczenie ws. odwołania prof. B. Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie

09.07.2014

Powiedz STOP szykanowaniu prof. Chazana

08.07.2014

Profesor Chazan odmówił zabicia nienarodzonego, poważnie chorego dziecka, a pacjentce, która zgłosiła się do niego, zaoferował opiekę przed i w trakcie porodu, a po nim pomoc w jednym z warszawskich hospicjów. Nie wskazał przy tym innego lekarza, który przeprowadziłby śmiercionośną procedurę do końca, za co NFZ nałożył karę ok. 70 tys. złotych na szpital, którego jest dyrektorem.  - Oto cała „wina” tego szlachetnego człowieka. Powiedz STOP szykanom i wyślij protest do dyrekcji NFZ i Ministerstwa Zdrowia ze strony www.stopszykanom.pl – zachęca Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Dziesięć przykazań samorządowca

19.05.2014

„Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd” to hasło II Kongresu Polskiej Rodziny, który odbył się w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 200 przedstawicieli organizacji prorodzinnych, samorządów oraz świata nauki. Owocem prac kongresowych jest Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, na podstawie którego organizacje i ruchy społeczne uczestniczącew Kongresie będą przyznawały przed jesiennymi wyborami samorządowymi Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie.

Marsze dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”

10.04.2014

Marsze dla Życia i Rodziny, które 1 czerwca br. przejdą ulicami polskich miast, są okazją do wyrażenia swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Kontekstem tegorocznych Marszów są jesienne wybory samorządowe, stąd hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”.

„Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd” hasłem kampanii społecznej z okazji Narodowego Dnia Życia.

10.04.2014

24 marca, już po raz dziesiąty, obchodziliśmy Narodowy Dzień Życia. Kampania „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd” inicjuje cykl działań społecznych, których celem jest obywatelska aktywizacja Polaków.

Nowy Przewodniczący Episkopatu Ambasadorem Życia i Rodziny

26.03.2014

Ostatnie dwa dni, Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia, były okazją do rozpoczęcia kampanii nadania tytułów Ambasadora Życia i Rodziny. Jednym z wyróżnionych został nowy przewodniczący Episkopatu, Ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki.

Szkoła Przyjazna Rodzinie

26.03.2014

We wtorek 25 marca z inicjatywy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny ruszyła kampania „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. 20 szkół z powiatu wołomińskiego otrzymało certyfikat gwarantujący, że w tych placówkach dzieciom i młodzieży nie zagraża deprawacja. W takich szkołach dzieci nie będą poddawane propagandzie kwestionującej na przykład tak podstawowe prawdy jak ta, iż małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

PROTEST W OBRONIE DZIECI

30.01.2014

W niedzielę - 2 lutego - w Warszawie, tak jak w wielu innych miastach europejskich, odbędzie się Protest w Obronie Dzieci. Manifestacjazwiązana jest z wtorkowym głosowaniem nad rezolucją Parlamentu Europejskiego (tzw. Raport Lunacek – polska wersja raportu, poprawki do raportu), której przyjęcie torowałoby między innymi drogę do homoadopcji w całej Unii Europejskiej. Przyjdź! Dzieci same się nie obronią! – apelują organizatorzy protestu.

Apel do posłów: Nie odrzucajcie referendum ws. 6-latków wbrew duchowi demokracji i woli rodziców

07.11.2013

Edukacja dzieci to ważny element polityki prorodzinnej. Dlatego w przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Rodzina w obliczu kryzysu

24.10.2013

Tegoroczna konferencja „Rodzina w obliczu kryzysu”, organizowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego będzie piątą edycją PAFERE Liberty Weekend. Odbędzie się 23 listopada w Warszawie, w siedzibie Związku Literatów Polskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

STOP dyktaturze mniejszości - Zaprotestuj!

16.09.2013

Sejm pracuje nad nowelizacja ustawy antydyskryminacujnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa. W opinii organizacji prorodzinnych ma ona zapewnić uprzywilejowaną pozycję środowiskom homoseksualnym pod pretekstem walki z dyskryminacją. W związku z tym, dziś ruszyła kampania „Stop dyktaturze mniejszości”. 

Kierunek: Rodzina

27.05.2013

Ta niedziela należała do rodzin. Ulicami polskich miast przeszły wielotysięczne, radosne i kolorowe Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy zwracali uwagę na dramatyczną sytuację demograficzną Polski, a decydentów zachęcali do wprowadzenia takich rozwiązań prawnych, które ułatwiłyby rodzicom decyzję o powiększeniu rodziny.  W ciągu roku podwoiła się liczba miast, w których manifestują zwolennicy wartości rodzinnych. W ubiegłym roku Marsze dla Życia i Rodziny zorganizowano w 50 miastach, w tym aż w 107.

Włoski przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodzin

14.05.2013

To był przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny, które 26 maja przejdą ulicami ponad 100 polskich miast. W niedzielę do stolicy Włoch przyjechali przedstawiciele ruchów pro-life z całego świata. Wśród nich nie zabrakło Polaków. Włoską inicjatywę swoją obecnością wsparli organizatorzy Marszów dla Życia i Rodziny.

Program II Kongresu Polskiej Rodziny

06.03.2013

Zgłoszenie udziału w Kongresie

06.03.2013

Warunkiem udziału w Kongresie jest przesłanie Komitetowi organizacyjnemu Kongresu, wypełnionego i podpisanego formularza. Komitet Organizacyjny uprzejmie prosi o wypełnienie formularza i odesłanie go wraz z dowodem wpłaty.

Deklaracja wsparcia polityki prorodzinnej

06.02.2013

Możesz zrobić coś konkretnego! Już teraz wyraź swoje poparcie. Spraw żeby głos rodziny był bardziej słyszalny. Przyłącz się do nas, wypełnij formularz na stronie:www.politykaprorodzinna.pl , wpisz swój adres e-mail oraz imię i nazwisko. Będzie to głos poparcia, dla osób domagających się zmian w polityce prorodzinnej w naszym kraju.

Newsletter